אלימות במשפחה, חדשות, חדשות פלילים, משפחה

שנת מאסר לשוטר מג"ב שהורשע בתקיפת בת זוג

המחוזי בחיפה החמיר את עונשו של השוטר לשעבר, 42, שהורשע גם בעבירות של ריבוי נישואין, והשית על מאסר בפועל במקום עבודות השירות שהוטלו עליו בביהמ"ש השלום: "יש לתת יד למיגור התופעה המכוערת ומעוררת סלידה של אלימות במשפחה"
התקשתה למצוא בן זוג חדש. אילוסטרציה shutterstock
אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בחיפה, התיר לפרסום את פסק הדין בערעור בעניינו של שוטר מג"ב לשעבר בן 42, שהורשע בביצוע עבירות של ריבוי נישואין ואלימות במשפחה. השופטים קיבלו את ערעור המחלקה לחקירות שוטרים והשיתו על הנאשם עונש מאסר בפועל של שנה, במקום עבודות שירות בלבד שהוטלו עליו בבית משפט השלום. בפסק הדין צוין: "על בתי המשפט לתת יד הן למיגור התופעה המכוערת ומעוררת הסלידה של אלימות במשפחה, והן לתופעה של ריבוי נישואין הפוגעת במעמד האישה".

הנאשם, שוטר מג"ב לשעבר, עת היה נשוי ואב לילדים, התחתן עם אישה שניה בבית הדין השרעי ולהם נולדו ילדים משותפים. על רקע הנישואים השניים, נתגלעו חילוקי דעות בין הנאשם לאשתו הראשונה, אשר הובילו לאלימות פיזית ומילולית של הנאשם כלפיה. על פי כתב האישום, בו הודה הנאשם, הנאשם היכה את המתלוננת במספר הזדמנויות, דחף אותה בחוזקה, סטר לפניה וגרם לה לחבלות.

השוטר הורשע במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, וכן בעבירה של ריבוי נישואין ובית-משפט השלום בחיפה זקף לזכותו של הנאשם את שירותו במג"ב ותרומתו לביטחון מדינת ישראל, והשית עליו 9 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות ומאסר על תנאי.

על גזר הדין המקל, הוגש ערעור, במסגרתו ביקשה מבית המשפט המחוזי להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, וכן לפסוק פיצוי משמעותי למתלוננת. במח"ש טענו כי יש למגר באמצעות ענישה מחמירה את התופעה של ריבוי נישואין, שכן עבירת ריבוי נישואין היא בעלת השלכה פוגענית על הנשים וילדיהן שנולדו בנישואין אלה ומביאה לפגיעה במעמד האישה בחברות אשר בהן נהוגים נישואין פוליגמיים .ביחס לעבירות אלימות נטען, כי עבירות אלימות במשפחה מתבצעות לרוב בחדרי חדרים וקשה לאתרן, ומכאן הצורך ליתן משקל משמעותי להרתעת הרבים.

בית המשפט המחוזי, קיבל כאמור את הערעור והשית על הנאשם עונש מאסר בפועל של שנת מאסר ופיצוי למתלוננת בסך של 7,000 שקלים, תוך שצוין, כי אין זו דרכה של ערכאת הערעור למצות את הדין עם הנאשם. "הענישה שהטיל בית-משפט קמא על המשיב אינה עולה בקנה אחד עם פסיקת בית-המשפט העליון הן באשר למדיניות הענישה המחמירה בעבירות אלימות במשפחה והצורך למגר את הרעה החולה של אלימות במשפחה, והן באשר למדיניות הענישה המחמירה בעבירות של ריבוי נישואין", נכתב בפסק הדין.

שתף את הכתבה ב:
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
אתר החדשות המשפטיות obiter.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@obiter.co.il

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות